دانشگاه دولتی بغازایچی استانبول:

 

معرفی دانشگاه دولتی بغازایچی استانبول دانشگاه بغازايچي دربخش اروپايي استانبول قرار دارد، زبان آموزشي دانشگاه بغازايچي انگليسي است. اين دانشگاه در سال 1863 بنيان نهاده شد و در آزمون ورودي دانشگاه هاي تركيه، پر طرفدارترين دانشگاه شناخته شده است، دانش آموزاني كه رتبه بهتر دارند، براي تحصيل در تركيه ابتدا اين دانشگاه را انتخاب مي كنند.

اين دانشگاه در رشته هاي علوم كاربردي، علوم آموزشي، مهندسي و علوم اجتماعي بهترين رتبه هاي آزمون ورودي را به خود جذب كرده است. اين دانشگاه هدف خود را دستيابي به قله هاي آموزش و تحقيق عنوان نموده و لقب «دانشگاه سبز و پايدار» را براي خود انتخاب كرده است. دانشگاه بغازایچی با دانشجویان برگزیده و کادر علمی مجرب هر گونه تجهیزات و امکانات را در اختیار علاقه مندان به کسب دانش قرار می دهد. این دانشگاه با دانشجویان فوق لیسانس و دکتری به تحقیقات و نوآوری می پردازد.

دانشگاه بغازایچی در مجموع 6 مجتمع دانشگاهی دارد. دانشجویان واجد شرایط با مراجعه به دفتر بورس دانشگاه بغازایچی می توانند از بورس تحصیلی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس استفاده کنند. بورس های این دانشگاه در مقطع لیسانس شامل بورس های نقدی، بورس موفقیت، بورس های خوابگاه، غذا و کتاب و بورس های دوره تابستان می باشد.

دانشكده ها:

-دانشكده هنر و علوم

-دانشكده اقتصاد و بازرگاني

-دانشگاه مهندسي

مدرسه ها:

-مدرسه نظام كاربردي

-مدرسه زبان هاي خارجي

آدرس وب سایت دانشگاه بغازایچی : 

www.boun.edu.tr

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 598 | بازدید امروز : 331 | کل بازدید : 643197 | بازدیدکنندگان آنلاين : 9 | زمان بازدید : 0.7343 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565