چاپ        ارسال به دوست

افتتاح نمایشگاه نقاشیخط هنرمند ایرانی در موزه ی ترک – اسلام استانبول

 

به همت وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول  و با همکاری اداره کل  فرهنگ و توریسم استانبول ، اداره کل دارایی های فرهنگی و موزه های ترکیه  و موزه ی آثار ترک -اسلام  ، نمایشگاه آثار نقاشیخط استاد اسماعیل رشوند هنرمند برجسته ایرانی  با حضور  بختیار اسد زاده سرکنسول ، کوروش مقتدری وابسته ی فرهنگی کشورمان در استانبول ، سراجد الدین شاهین مدیر موزه ی آثار ترک-اسلام ، دکتر خالد ارن رییس ارسیکا ( مرکز تحقیقات تاریخ ، فرهنگ و هنر اسلامی سازمان همکاریهای اسلامی )  دیپلمات های کشورهای  ، کویت ، قطر ، پاکستان و  افغانستان و جمعی از هنرمندان ایرانی و ترک روز دوشنبه مورخ 25/6/98  در محل موزه آثار ترک اسلام گشایش یافت .

در آیین افتتاح این نمایشگاه ابتدا سراج الدین شاهین مدیر موزه آثار ترک اسلام  با اشاره  به  تجربه و کارهای مشترک در برگزاری نمایشگاه آثار ایرانی در موزه ترک اسلام  افزودند:   آثاری از  سرامیک ،  نسخ خطی و مینیاتور ایران  دوره های صفویه و قاجاریه  در ماه رمضان سال گذشته  در این موزه به نمایش گذاشته شد  که مورد استقبال بازدید کنندگان  قرار گرفت ، امیدوارم که این نمایشگاه نیز مورد توجه عموم و علاقه مندان به هنر ایران  قرار گیرد.

بختیار اسدزاده ، سرکنسول کشورمان در استانبول ضمن خوشامد گویی به حاضرین  گفت  : خوشحالیم که توانستیم با کمک و همکاری مسئولین محترم فرهنگی کشور ترکیه و شهر استانبول نمایشگاه آثار یکی از هنرمندان برجسته ایرانی در رشته نقاشیخط را به معرض دید علاقمندان به هنر ایران  و هنر دوستان قرار دهیم.

سرکنسول کشورمان در استانبول ادامه داد : هنر زبان مشترک میان ملتها است، و نقش مهمی را در آشنایی و نزدیکی ملتها و فرهنگ ها به یکدیگر دارد. امیدواریم در آینده شاهد برگزاری و برپایی نمایشگاههای مشترک میان هنرمندان ایرانی و ترک در موزه ها و گالری های استانبول و ایران باشیم. در پایان از زحمات تمامی کسانی که در برپایی این نمایشگاه نقش داشتند از جمله وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه، مدیر کل فرهنگ و توریسم استانبول ، جناب آقای سراج الدین شاهین مدیر  موزه ترک- اسلام، و از وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول تقدیر و تشکر می کنم.

کوروش مقتدری وابسته ی فرهنگی کشورمان در استانبول نیز با ابراز خرسندی از افتتاح این نمایشگاه  از وزارت فرهنگ و توریسم ترکیه و موزه ی آثار ترک- اسلام و تمامی  کسانی  که در برگزاری این نمایشگاه نقش داشتند تشکر و قدردانی کردند.

این نمایشگاه تا تاریخ 7 مهر ماه در محل موزه آثار  ترک اسلام   واقع در میدان سلطان احمد استانبول ادامه خواهد داشت .

استاد اسماعیل رشوند از هنرمندان برجسته ایرانی در رشته نقاشیخط است که تا کنون نمایشگاههای گروهی و انفرادی از آثار خود را در داخل کشور و  کشورهای مختلف برگزار کرده است.

 

 


١٣:١٧ - 1398/06/26    /    شماره : ٧٣٥٨٢٧    /    تعداد نمایش : ٩٥خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 75901 | بازدید امروز : 321 | کل بازدید : 643187 | بازدیدکنندگان آنلاين : 7 | زمان بازدید : 0.8437 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565