چاپ        ارسال به دوست

کتاب" شیعه در اسلام "

کتاب" شیعه در اسلام " اثر ارزشمند علامه طباطبایی برای پنجمین بار با حمایت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از سوی موسسه انتشاراتی  کوثر در استانبول تجدید چاپ گردید.

این کتاب ارزشمند  که توسط دوتن از علمای دینی مشهور  به نامان شیخ عباس کاظمی و شیخ قدیر آکاراس که خود سالیان سال در حوزه های علمیه تحصیل و تلمذ داشته اند به زبان ترکی استانبولی ترجمه و تجدید چاپ آن در نوبت های متوالی دلیل بر استقبال محققین و پژوهشگران علوم دینی و محبیناهل بیت علیهم السلام می باشد.

کتاب "شیعه در اسلام" دارای یک مقدمه ، سه فصل و یک خاتمه می باشد.

فصل اول کتاب :

به موضوعاتی چون کیفیت پیدایش و رشد و گسترش شیعه  از آغاز پیدایش  تا قرن چهردهم هجری قمری در بر دارد و در ادامه این فصل فرق شیعی زیدیه ، اسماعیلیه ، مزاریه و دروزیه نورد بررسی و معرفی قرار گرفته است.

فصل دوم :

در این فصل راههای تفکر مذهبی شیعه بررسی و مورد مقایسه قرار گرفته است.

فصل سوم :

 اصول اعتقادات اسلامی از نظر شیه اثنی عشری با عناوین خداشناسی ، پیامبر شناسی ، معاد شناسی  و امام شناسی در این فصل مورد مداقه قرار گرفته است.

در پایان این کتاب گرانسنگ پیام معنوی شیعه جهانیان را به در پیش گرفتن راه خدا و رسیدن به درجه کمال انسانی که همان ولایت و قرب الهی است  فراحوانده است.

گفتنی است ترجمه این کتاب به شکل بسیار زیبا در 224 صفحه با آرم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و موسسه انتشاراتی کوثر در تیراژ 2000 نسخه  چاپ و عرضه شده است.


١٢:٤١ - 1394/12/06    /    شماره : ٦٤٦٥٤٤    /    تعداد نمایش : ٣١٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 77083 | بازدید امروز : 26 | کل بازدید : 646587 | بازدیدکنندگان آنلاين : 5 | زمان بازدید : 1.4219 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565