چاپ        ارسال به دوست

دیدار و گفتگو با رییس دانشکده ادبیات دانشگاه فاتح سلطان محمد ترکیه

 

کوروش مقتدری وابسته ی فرهنگی سرکنسولگری  جمهوری اسلامی ایران در استانبول ، به منظور  توسعه همکاریهای دانشگاهی ادبی  با دکتر  فهام الدین باشار   رئیس دانشکده ی ادبیات  دانشگاه فاتح سلطان محمد استانبول دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار فهام الدین باشار ضمن تعارفات معمول و خوش آمد گویی به  وابسته فرهنگی با اشاره به  رشته ها و گروههای موجود در دانشکده ادبیات ( گروه زبان و ادبیات ترکی ، تاریخ ، روانشناسی و تاریخ علم )   ، از گسترش رشته های جدید در این دانشکده خبر داد و افزود:  به عنوان دانشکده ادبیات آمادگی خود را برای توسعه روابط علمی و دانشگاهی با دانشگاهها و مراکز فرهنگی ایران را اعلام می کنیم .

کوروش مقتدری وابسته ی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول هم با اشاره به   مشترکات  تاریخی و فرهنگی دو کشور ایران  و ترکیه و فرهنگی ، خواستار برگزاری نشست های  مشترک علمی ادبی و بزرگداشت مشاهیر ادبی دو کشور و همچنین سمپوزیوم های علمی مشترک شد و مقررشد  در خصوص برگزاری این نشست ها  و سمپوزیوم ها برنامه ریزی و هماهنگی های لازم میان وابستگی فرهنگی و دانشکده ادبیات انجام پذیرد.

در پایان مقتدری آمادگی وابستگی فرهنگی را برای  گسترش روابط دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه فاتح سلطان  محمد  بویژه در زمینه همکاریهای مشترک ادبی را اعلام کردند.

دانشگاه  فاتح سلطان محمد ترکیه در سال 2010 میلادی تاسیس شده است و  با برخی از دانشگاههای کشورمان از جمله دانشگاه اصفهان و دانشگاه الزهرا تفاهم نامه همکاری امضا کرده است .

 

 

 


١٢:٣٣ - 1398/06/29    /    شماره : ٧٣٥٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٦٥خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 249597 | بازدید امروز : 326 | کل بازدید : 643192 | بازدیدکنندگان آنلاين : 7 | زمان بازدید : 1.0469 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565