چاپ        ارسال به دوست

با انتشار بيانيه‌اي از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي صورت گرفت؛ محكوميت كودك‌كشي سعودي‌ها در يمن

با انتشار بيانيه‌اي از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي صورت گرفت؛

محكوميت كودك‌كشي سعودي‌ها در يمن

 

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي با انتشار بيانيه‌اي، اقدام جنايتكاران آل سعود در به خاك و خون كشيدن كودكان دانش‌آموز يمني را محكوم كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، متن اين بيانيه به اين شرح است: متأسفانه كشتار بي‌رحمانه كودكان يمني، يك بار ديگر چهره كريه ظلم و جنايت را در برابر ديد جهانيان به نمايش گذاشت. كودكان معصوم يمني بر اثر جنايت رژيم آل سعود به خاك وخون كشيده شدند و در جهاني كه داعيه برقراري دموكراسي و حقوق بشر، گوش فلك را كر كرده است؛ اين اتفاق ناگوار مي‌افتد و مجامع جهاني به سادگي از آن عبور مي‌كنند.

چه كسي گمان مي‌كرد كه در آستانه ذيحجه الحرام و برگزاري مناسك حج كه حتي كشتن يك حشره از محرمات حج است، رژيم كودك‌كش عربستان دست به چنين اقدام سبعانه‌اي بزند؟ سكوت مجامع جهاني كه گاه براي زنداني شدن يك نفر از همه ظرفيت خود استفاده مي‌كنند، برابر چنين اتفاقاتي روزهاي پرخطري را رقم خواهد زد.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ضمن محكوم كردن اين جنايت هولناك، خواستار پيشگيري‌هاي الزام‌آور از سوي مجامع بين‌المللي براي ممانعت از تكرار فجايع اينچنيني است. تكرار چنين جناياتي در جهان، دميدن در شيپور جهالت مدرن و سكوت مجامع جهاني در قبال آن كمك به جانيان اين جنايت بزرگ است.


١٣:١٤ - 1397/05/24    /    شماره : ٧١٠٩٣٤    /    تعداد نمایش : ٢١٤خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 72420 | بازدید امروز : 62 | کل بازدید : 629158 | بازدیدکنندگان آنلاين : 7 | زمان بازدید : 1.2656 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565