چاپ        ارسال به دوست

مدرسه عالی بین‌المللی معارف رضوی تأسیس می‌شود

مدرسه عالی بین‌المللی معارف رضوی تأسیس می‌شود

رئیس اداره مطالعات و برنامه ریزی مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مبلغان ویژه تبلیغ معارف رضوی در حوزه بین الملل به همت مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی در حال تربیت هستند.

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،" غلامرضا کحلکی" اظهار داشت: طی جلسات متعددی که بین مرکز امور بین الملل آستان قدس رضوی و حوزه علمیه خراسان رضوی به منظور تأسیس رشته تبلیغ بین المللی معارف رضوی انجام گرفت، مقرر شد تا برای آموزش مبلغان و استفاده از نخبگان حوزه علمیه همکاری صورت بگیرد.

وی ادامه داد: با همکاری معاونت برنامه‌ریزی حوزه علمیه خراسان رضوی مقرر شد تا به این منظور تفاهم‌نامه‌ای تنظیم شود که طی جلسات تبادل نظر، پیشنهاد ایجاد مدرسه عالی بین المللی معارف رضوی ارائه شد تا در این مدرسه طلاب برای تبلیغ معارف بین‌المللی رضوی آماده شوند.

کحلکی با بیان اینکه مرکز امور بین الملل و معاونت برنامه ریزی و پژوهش حوزه علمیه خراسان رضوی به طور مستمر درصدد پیگیری تأسیس این مدرسه هستند، گفت: مرکز امور بین‌الملل آستان قدس رضوی در راستای اهداف خود در عرصه بین‌الملل با نهادها و مراکز فعال در عرصه بین‌الملل همکاری‌هایی داشته و پیش از این، مبلغانی را به همین منظور به خارج از کشور اعزام کرده و برگزاری طرح‌های آموزشی مبلغان طی دوره‌های کوتاه مدت و بلند مدت را در دستور کار دارد.

وی تصریح کرد: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای با جامعة المصطفی العالمیه در ایران امضا شد و به دنبال آن در دهه پایانی ماه صفرسال گذشته، نخستین مرحله از اعزام مبلغان به خارج از کشور برای تبلیغ معارف رضوی صورت گرفت.

کحلکی اظهار کرد: برنامه تربیت مبلغان بین المللی معارف رضوی به زبان‌های زنده دنیا شامل دوره های کوتاه مدت طلاب زبان دان داخل کشور و دوره های کوتاه مدت ویژه طلاب فارغ التحصیل بومی خارج از کشور است.


١٦:٥٦ - 1397/04/31    /    شماره : ٧٠٩٤٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٢٤خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 72405 | بازدید امروز : 10 | کل بازدید : 629106 | بازدیدکنندگان آنلاين : 2 | زمان بازدید : 1.2344 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565