چاپ        ارسال به دوست

تأکید جبهه عمل اسلامی لبنان بر حق مشروع ملت فلسطین برای آزادی سرزمین های اشغالی

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، در نشست دوره ای جبهه عمل اسلامی لبنان که در مقر اصلی آن در بئر حسن و با حضور دکتر زهیر جعید و اعضای هیأت رئیسه این جبهه برگزار شد، تأکید شد که مسئله فلسطین یک مسئله قانونی است و ملت فلسطین حق دارند تا آزادسازی کامل سرزمین خود در این راه مبارزه کنند.

 اعضای جبهه عمل اسلامی تأکید کردند: نه معامله قرن و نه هیچ معامله و مذاکرات مذلت بار و خیانت آمیز دیگری نمی تواند حق ملت فلسطین نسبت به سرزمین و وطنشان را از آنها سلب کند.

 این حزب با اشاره به عقیم ماندن تمام مذاکرات گذشته و شکست همه قراردادهای بین المللی در مورد اعطای حقوق ملت فلسطین، خاطرنشان کرد: برای آزادسازی سرزمین فلسطین و بازگرداندن مقدسات از دست رفته این سرزمین، هیچ گزینه ای جز مقاومت وجود ندارد.

 در این نشست همچنین اشاره شد: راهپیمایی های بازگشت و بادبادک های آتشین فلسطینی ها و ادامه انتفاضه مبارک با این گستردگی، دشمن صهیونیستی را با شکست بزرگی روبرو کرد و موجب حیرت صهیونیست ها شد.

 اعضای این جبهه همچنین در مورد اوضاع داخلی لبنان نیز بر اهمیت سرعت بخشیدن به تشکیل دولت وحدت ملی جامع و کارآمد برای حل بحران های کنونی کشور لبنان تأکید کردند.


١٠:٣٦ - 1397/03/30    /    شماره : ٧٠٧٧٢٨    /    تعداد نمایش : ٩٧خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 61559 | بازدید امروز : 90 | کل بازدید : 576910 | بازدیدکنندگان آنلاين : 17 | زمان بازدید : 1.0625 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565