چاپ        ارسال به دوست

امام جماعت مسجد ابوحنیفه بجنورد:

اختلافات مذهبی در جوامع اسلامی با هدف دور کردن مسلمانان از قرآن کریم است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تقریب(تنا) از بجنورد،"حاج امان دردی آخوند یزدانی" امام جماعت مسجد ابوحنیفه اهل سنت بجنورد در گفتگو با تقریب اظهارداشت: نخبگان و متفکران تشیع و اهل سنت جوامع اسلامي باید توجه داشته باشند که امروز آمریکا و اسرائیل جنایتکار و دیگر جیره خوارانش تبلیغات گسترده ای در راستای ایجاد اختلاف های اعتقادی در بین مسلمانان جهان دارند ومی خواهند مانع پیشرفت اسلام در جهان شوند، لذا  بيش از پيش باید اندیشمندان تشیع و اهل سنت با ارائه راه کارهای مناسب برای مقابله با اینگونه شیطان صفتان،ملت های خود را آگاه نمایند.

آخوند یزدانی تصریح کرد: متفکران اسلامی باید موثرترین راهکارهای مقابله با دشمنان اسلام و رسول الله را از کتاب قرآن کریم پیدا کنند و مورد بررسی قرا دهند و آن ها را به مسلمانان آموزش دهند و نگذارند بر پیکره دین اسلام خدشه ای وارد شود. 

وی بیان داشت:دول اسلامي اتحاد، انسجام و اقتدار مسلمانان جهان را به نمایش بگذارند و به غرب هشدار دهند که مسلمانان آگاه و هوشیار هستند و نخواهند گذاشت به عظمت دین اسلام خدشه ای وارد شود و همیشه با جان و دل از میراث پیامبر اسلام به خصوص قرآن کریم دفاع خواهند کرد و نخواهند گذاشت از ارزش این کتاب الهی ذره ای کاسته شود. 

وی با اشاره به آیات الهی خاطرنشان کرد:قرآن به تفرقه افكنان هشدار داده و آنها را جداى از اسلام و دشمن مسلمانان معرفى كرده و با قاطعیت میفرماید "ان الذین فرقوا دینهم و كانوا شیعا لست منهم فی شیء انما امرهم الى الله" همانا كسانى كه آیین خود را پراكنده ساختند، و به گروه‏هاى گوناگون تقسیم شدند، تو هیچ گونه رابطه‏ اى با آن‏ها ندارى، سر و كار آن‏ها تنها با خدا است.

امام جماعت مسجد ابوحنیفه همچنین در خصوص اهمیت اتحاد از دیدگاه امام راحل افزود:وحدت جهان اسلام براي حضرت امام آرماني بزرگ تلقي مي شد و ايشان دردو ضعف ملل مسلمان را در تفرقه مي دانست،امام در بيان مفهوم وحدت، دو نکته باهم بودن و اجتماع داشتن و اعتصام در راه حق را مطرح مي کنند و اعتقاد داشتند که وحدت حقيقي بدون اعتصام به حبل خدا معني نخواهد داشت.

آخوند یزدانی به اهیت اخوت و برادری از دیدگاه رسول الله نیز اشاره کرد و اظهارداشت:وحدت اسلامي از اصول و ارزش هاي مورد تاکيد پيامبر اعظم (ص) بوده است، همه جوانب مسلمانان در پرتوي وحدت و همبستگي در برابردشمنان مشترک است، ايشان براي پايه وحدت مسلمانان راهبردهاي گوناگون داشتند که اين مساله در سيره آن حضرت به خوبي تجلي يافته است.

وی تصریح کرد:در شرايط کنوني وظيفه علما بسيار سنگين است، علما بايد تمرکز بر ارزش ها، اصول و مباني انساني داشته باشند، بايد به نقاط مشترک بين شيعه و سني وساير اديان بپردازند و بازبان تبليغ گويا و جامع بتوانند به اهداف خود برسند و از ورود به مباحث اختلافي و حساسيت زا بپرهيزند.


٢٢:٢٥ - 1396/10/22    /    شماره : ٦٩٥٩٢٥    /    تعداد نمایش : ١٧٨خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 63159 | بازدید امروز : 224 | کل بازدید : 582124 | بازدیدکنندگان آنلاين : 15 | زمان بازدید : 1.3906 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565