چاپ        ارسال به دوست

آیت الله تسخیری:

عزت و اقتدار مسلمین در سایه اتحاد محقق می شود

 آیت الله تسخیری : رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان این که تنها مستکبران و دشمنان اسلام از تفرقه بین امت اسلامی سود می برند، وحدت عملی امت اسلام را ضروری دانست.

آیت الله محمد علی تسخیری رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ، با گرامیداشت هفته وحدت، اتحاد جهان اسلام در شرایط فعلی را بسیار ضروری و حیاتی توصیف کرد.

آیت الله تسخیری در گفت وگو با رسا ، با اشاره به تأکید آیات و روایات بر وحدت مسلمین در برابر مستکبران و دشمنان اسلام، افزود: همه راه هایی که به سوی وحدت امت منتهی می شود را باید پیگیری کرد، چرا که عزت و اقتدار امت اسلام در سایه وحدت محقق می شود. وی با بیان این که فعالیتهای کشورهای اسلامی باید در راستای وحدت مسلمین باشد، اظهار داشت: قرآن می فرماید، کافران ولایتی بین خود علیه مسلمانان برقرار کرده اند و اگر امت اسلام وحدت و انسجام نداشته باشد، در فتنه و فساد غوطه ور خواهد شد. تسخیری با اشاره به آیه«إِنَّ هَذِهِ أُمَّتُکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّکُمْ فَاعْبُدُونِ» ادامه داد: وحدت بزرگترین ویژگی امت اسلام است؛ از این رو همه فعالیت ها و برنامه های مسلمین و کشورهای اسلامی باید در این زمینه تعریف شود، فرمایش قرآن و اهل بیت(ع) درباره اهمیت وحدت و مفسده های تفرقه افکنی را همواره باید در نظر داشته باشیم.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر این که تنها مستکبران و دشمنان اسلام از تفرقه بین امت اسلامی سود می برند، ابراز داشت: امت اسلام باید با توجه به شرایط حساس کنونی با تکیه بر مشترکات در راستای وحدت اسلامی قدم بردارند تا شاهد ناکامی دشمنان در توطئه های شوم آن ها علیه اسلام باشیم.

وی با تأکید بر این که ضمن حفظ اصول و عقاید می توان با تکیه بر مشترکات اتحاد اسلامی را شکل داد، وحدت عملی امت اسلام و کشورهای اسلامی را به دور از شعار ضروری دانست


١٦:١٠ - 1396/09/13    /    شماره : ٦٩٢٦٩٥    /    تعداد نمایش : ٢٢٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 63146 | بازدید امروز : 169 | کل بازدید : 582069 | بازدیدکنندگان آنلاين : 11 | زمان بازدید : 1.2344 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565