چاپ        ارسال به دوست

هشدار مؤسسات اسلامی فلسطین درباره اشغال تدریجی مسجدالاقصی

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، چند مؤسسه اسلامی فلسطین از جمله "شورای اوقاف"، "کمیته عالی اسلامی" و "اداره اوقاف اسلامی قدس" در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: از زمان پایان یافتن ماه مبارک رمضان، نیروهای اشغالگر به بخش شرقی مسجد مبارک الاقصی که باب الرحمه نیز در آن بخش قرار دارد، مسلط شده و مانع انجام وظیفه نگهبانان مسجدالاقصی شده اند.
 
در این بیانیه تأکید شده است که مسجد الاقصی شامل همه دروازه ها، دیوارها، گذرگاه ها، باغها و ساختمان های اطراف آن است و مسلمانان حتی از بخش کوچکی از خاک مسجد الاقصی عقب نشینی نخواهند کرد.
 
این بیانیه می افزاید: مسلمانان تنها افراد دارای صلاحیت برای اداره امور مسجد الاقصی هستند و این مسجد مبارک که یکی از مهمترین اماکن مقدس اسلامی است را هرگز تسلیم اسرائیلی‌ها نخواهند کرد.
 
در این بیانیه همچنین به وظیفه نگهبانان مسجد الاقصی اشاره شده و آمده است: وظیفه نگهبانان این مسجد مراقبت از مسجدالاقصی و تمام بخش‌های آن است. آنها به طور رسمی و عملاً به اداره اوقاف قدس وابسته هستند و آموزش های لازم را برای حفاظت از مسجد الاقصی می بینند.
 
این مؤسسات اسلامی در پایان با بیان اینکه "مسجدالاقصی از سال 1345 شمسی (1967 میلادی) یعنی از زمانی که قدس به دست صهیونیست ها اشغال شد، تحت نظارت و کنترل اداره اوقاف قدس بوده است" تأکید کردند: هرگونه تغییر در شرایط کنونی مسجد مبارک الاقصی غیرقابل پذیرش است و مقامات صهیونیست و پلیس این رژیم حق دخالت در امور این مسجد و اداره آن را نخواهند داشت. 


١٠:٣٢ - 1397/03/30    /    شماره : ٧٠٧٧٢٧    /    تعداد نمایش : ٩١خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 225170 | بازدید امروز : 59 | کل بازدید : 576879 | بازدیدکنندگان آنلاين : 15 | زمان بازدید : 1.1094 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565