چاپ        ارسال به دوست

آیین افتتاحیه نیمه دوم زمستانه دوره های آموزش زبان فارسی در استانبول

ترم زمستانه دوره های آموزش زبان و ادبيات فارسی با همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول در مرکز آموزش زبان فارسی آغاز گردید.

دوره های آموزش زبان فارسی برای علاقمندان در استانبول در نیمه دوم زمستان در سطوح پیش مقدماتی، مقدماتی، میانی و پیشرفته در مرکز آموزش زبان فارسی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول افتتاح گردید.

هر ترم آموزشی زبان فارسی، حدود دو ماه است و دانش‌آموزان در هر ترم بخشی از دستور زبان فارسی، خواندن و نوشتن و گفت‌وگوی زبان فارسی را فرا می‌گیرند.

در بخشی دیگر از این دوره ها، فراگیران سطح آغازین زبان فارسی را بر مبنای شیوه آموزشی کتاب گام اول -تالیف بنیاد سعدی- را در روز های  یکشنبه به مدت 36 ساعت آموزشی فرا خواهند گرفت.

رضا باقرزاده "کارشناس وابستگی فرهنگی کشورمان در استانبول" در این مراسم پس از تبریک میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها و روز زن به فراگیران با بیان این مطلب که زبان فارسی میراث حوزه تمدنی بزرگ ایران و ترکیه است افزود ، تدریس زبان فارسی و برگزاری دورهای متوالی در مرکز را میتوان  نتیجه ای ارزنده از تلاش های بیش از یک دهه ی این نمایندگی در گسترش و ترویج دانست و تصریح کرد امیدوارم ما روزی شاهد تدریس فارسی از سوی دانشجویان این مرکز در دانشگاه و مراکز علمی باشیم و ترویج و گسترش زبان فارسی را در استانبول، فراگیران این مرکز بر عهده بگیرد.


١١:٥٤ - 1396/12/21    /    شماره : ٧٠٠٨٢٩    /    تعداد نمایش : ١٨٠خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 226315 | بازدید امروز : 193 | کل بازدید : 582093 | بازدیدکنندگان آنلاين : 12 | زمان بازدید : 1.0156 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565