چاپ        ارسال به دوست

روز جهانی قدس در استانبول

کنفرانس بزرگ روز جهانی قدس در زینبیه استانبول

کنفرانس بزرگ و با شکوه روز جهانی قدس روز جمعه، مورخ 2 تیر 1396، ساعت 22:00 بعد از افطار، در سالن یحیی کمال زینبیه استانبول با حضور آحاد مردم، شخصیت ها و مسئولین احزاب و شهری برگزار گردید.

کنفرانس بزرگ و بسیار با شکوه روز جهانی قدس که بنیانگذار آن، معمار بزرگ انقلاب و رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و جهان حضرت آیت الله خمینی (ره) می باشد، با حضور پرشور مردم و مسلمانان استانبول و شخصیتهای دینی، سیاسی و شهری چون؛ حجت الاسلام و المسلمین صلاح الدین اوزگوندوز "امام جمعه و جماعات مسجد زینبیه، بختیار اسدزاده " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استانبول"،  ابو شریف "از شخصیت های فلسطین اشغالی"، جعفر اوغلو "معاون رئيس حزب عدالت و توسعه منطقه"، شیخ حسن غره بلوط "رئيس اتحاديه علماي جابر"، معاون شهردار کوچوک چکمجه، عبدالرضا راشد "وابسته فرهنگی جمهوری اسلامیی ایران در استانبول" و ... بر پا گردید.

در این روز جهانی و بسیار با شکوه پرچم پر افتخار حزب الله و تصاوير امام راحل و عكس هاي مزين به تصوير مقام معظم رهبري آیت الله خامنه ای (حفظه الله) بر تن جوانان از جلوهاي غرورآفرین این مراسم بود.

ناصر ابوشريف از رهبران  جهاد اسلامي در مراسم حضور و سخنراني داشتند. ايشان بر ضرورت وحدت امت اسلامي و همكاري كشورهاي اسلامي در مقابل دشمن اصلي امت اسلامي، رژيم اسغالگر قدس تاكيد نمودند. ابوشريف در پايان به همكاري برخي از كشورهاي اسلامي با اسرائيل اشاره و ان را محكوم كردند.

گروه سرود فرقه الاسرا حزب الله لبنان هم در این مراسم حضور یافته و سرود قهر اولسون اسرائيل در سالن طنين انداز شد. اين گروه نیز سرود الموت الاسرائيل را در سالن یحیی کمال استانبول خواندند.

در آخر این مراسم صلاح الدين اوزگوندوز ، امام جمعه و جماعات مسجد زینبیه استانبول، سخنرانی نمودند که به محورهای اصلی سخنان وی بسنده می شود:

1.      اخرين روز جمعه ماه رمضان روز جهاني قدس نامگذاري شده است و این روز عامل وحدت مسلمانان مي باشد.

2.      اميد است امت اسلامي با اينگونه حركات، بخش ناچيزي از دين ما به رسول اكرم را ادا کند.

3.      پيرجماران با بصيرت، اين روز را به نام روز جهاني قدس نامگذاري كردند.

4.      قدس ناموس ماست كه در اشغال رژیم اشغالگر قدس است.

5.      قدس درد مشترك ماست همچنان كه قره باغ، بحرين، يمن، سوريه و ... از الام مشترك ماست. قدس شريف در بين الام ما جایگاه خاص خود را دارد و   مي تواند عامل انسجام مسلمين نیز باشد. قدس هم عامل مشترك و هم بايد تلاش كنيم قدس شريف را ازاد كنيم. برخي از سران اسلامي قدس اين ناموس ما را فروختند.

6.      امت اسلامي بايد با غيرت خوبش براي ازادي قدس شريف مجاهدت كنند.

7.      هدف اصلي دشمنان اعم از سران و استكبار، مصون ساختن اسرائيل می باشد.

8.      در يمن بچه ها، به کدامین گناه از سوي عربستان با حمايت امريكا بمباران مي شوند و اين در بحرين هم صادق است.

9.      رژیم اشغالگر قدس امروز باني جان مسلمانان شده است.

10. عده اي در كشور تركيه مي خواستند بر علیه تركيه اقدام كردند.

11. بعنوان خادم شيعي تركيه به فلسطيني ها مي گويم، ما در كنار شما براي آزادي قدس هستيم. من به عنوان یك تبعه ترك اين را مي گويم.

12. از حزب الله تركيه هم براي حمايت از فلسطين تشكر مي كنم.

13. بعد از انقلاب اسلامي از معمار كبير انقلاب اسلامي امام خميني (ره) و آيت الله خامنه اي براي حمايت از فلسطين تشكر مي كنم.

14. برخي رهبران اسلامي در خدمت اسرائيل هستند ولي مردم بدون توجه به آن انشالله قدس شريف را آزاد و نماز جمعه در آنجا اقامه خواهد شد.


١٣:٥٩ - 1396/04/03    /    شماره : ٦٨١٠١٦    /    تعداد نمایش : ٣٠٧خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 211474 | بازدید امروز : 75 | کل بازدید : 525440 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 | زمان بازدید : 0.6251 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565