چاپ        ارسال به دوست

ابراز همدردی جامعه هنری ایرانیان مقیم استانبول با خانواده های شهدای حادثه تروریستی اخیر

در پی حادثه تروریستی اخیر در تهران  که در آن تعدادی از هموطنان کشورمان شهید و مجروج شدند ، جمعی از هنرمندان ایرانی مقیم استانبول به نشانه همدردی با خانواده های شهدا و محکوم ساختن این اقدام تروریستی بصورت خودجوش در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران حضور و با بختیار اسدزاده سرکنسول و عبدالرضا راشد وابسته فرهنگی دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار هنرمندان ایرانی مقیم استانبول ضمن تسلیت بخاطر جان باختگان این حادثه تروریستی ، یادآور شدند جمهوری اسلامی ایران کشور قدرتمندی است و بدلیل این اقتدار و مقاومت و عدم سازش با دنیای استکبار و متحجران دینی منطقه که چشم مشاهده پیشرفت های ایران اسلامی را ندارند ، همواره مورد حقد و کینه آنان قرار گرفته است و البته بواسطه همین ایستادگی چون سرو برومند تاوان های هم در طول 38 سال گذشته پرداخته است و دشمنان هم به زعم خویش فکر می کردند می توانند با محدودیت و دشمنی های شان جلوی روند رو به رشد کشورمان را بگیرند .

هنرمندان کشورمان در استانبول همچنین به وحدت و انسجام ایران اسلامی اشاره و تاکید نمودند :

کشور ایران با داشتن تاریخ و تمدن بسیار قدیمی همواره در مقاطعی که خطری متوجه ان بوده ، درکنار هم بوده و به یاری همدیگر شتافته اند .

بختیار اسدزاده هم در این دیدار با تشکر از حضور تعدادی از هنرمندان به نمایندگی از جامعه هنری ایرانی مقیم استانبول ، به نیات و اهداف گروهک های  تروریستی اشاره و تاکید نمودند قطعا این اقدام اخیر آنان مانع بالندگی و امنیت و اقتدار کشورمان نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران پرچمدار مقاومت خواهد بود .

عبدالرضا راشد هم با اشاره به همکاری های تنگاتنگ وابستگی فرهنگی با جامعه هنرمندان ایرانی مقیم استانبول ، ضمن تقدیر از حرکت شایسته آنان ، بر ضرورت همدلی میان ملت بزرگ ایران اسلامی اشاره و تاکید نمودند ، جمهوری اسلامی ایران بدلیل برخورداری از امنیت کامل  همیشه مورد شماتت دشمنان بوده و آنان به زعم خویش برای خدشه وارد کردن به این آرامش این حرکت را بوجود آوردند که با اقتدار نیروهای مسلح مواجه و در هم شکستند .

ایشان در این دیدار بر تشکیل انجمن هنرمندان مقیم استانبول هم اشاره و خواستار همکاری و معاضدت هنرمندان شدند .

 

در پایان این دیدار تابلوی نقاشی که توسط هنرمندان در محکومیت حادثه تروریستی ترسیم شده بود به سرکنسولگری اهدا شد . در این تابلو که بصورت مشت گره کرده بود ، تعداد 17 گل سرخ به نشانه 17 شهید حادثه دیده می شود و در ذیل تابلو نوشته شده است :   فراموشتان نخواهیم کرد .


٠٠:٠٣ - 1396/03/25    /    شماره : ٦٨٠٤٠٠    /    تعداد نمایش : ٢٤١خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 213397 | بازدید امروز : 229 | کل بازدید : 534771 | بازدیدکنندگان آنلاين : 4 | زمان بازدید : 1.0001 


رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی در استانبول بر اساس موافقتنامه فرهنگی سال 1372 هجری شمسی برابر با 1993 میلادی میان دو کشور از سال 1374 هجری شمسی برابر با 1995 میلادی به معرفی فرهنگ ایران زمین در کشور ترکیه پرداخته و امیدوار است بتواند در توسعه روابط فرهنگی دو کشور نقش مهمی را ایفا کند.


            ترکیه، استانبول

         استانبول ،محله حوبیار، خیابان آنکارا ، جائیل اُغلو پلاک 1

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران


         İstanbul / Türkiye

         Hobyar Mahallesi, Ankara Cd. No:1, 34112 Cağaloğlu, Fatih,  

  istanbul@icro.ir

  Tel: +90 2125191816 , +90 5326165565